Ontario Women's Curling Championship
Curling Scores
Ontario Women's Curling Championship
Jan 4 - 11, 2026
|
| Draw Jan 9 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Breanna Rozon Vaughan, ON |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | |||
| Katie Ford Waterloo, ON |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Breanna Rozon
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Katie Ford
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.57 |
| PA/G: | 5.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Breanna Rozon
| Games: | 40 |
| Record: | 18W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Katie Ford
| Games: | 32 |
| Record: | 13W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Breanna Rozon
Katie Ford
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















