RME New Holland Alberta Summit of Champions presented by Sentinel Storage
Curling Scores
RME New Holland Alberta Summit of Champions presented by Sentinel Storage
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Keelie Duncan Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | X | 5 | ||||
| Krysta Hilker Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 3 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 10 | |||
Event Statistics
Keelie Duncan
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 9.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Krysta Hilker
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 7.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Keelie Duncan
| Games: | 40 |
| Record: | 15W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.27 |
| PA/G: | 7.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Krysta Hilker
| Games: | 29 |
| Record: | 12W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.93 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Keelie Duncan
Krysta Hilker
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















