Leduc Mixed Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Wheelchair Curling Event
Jan 11 - 14, 2026
|
| Draw Jan 14 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Team Calgary Calgary, AB |
![]() |
0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
| Team USA , USA |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 | 8 | |||
Event Statistics
Team Calgary
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.95 |
| PA/G: | 6.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Team USA
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.65 |
| PA/G: | 5.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Team Calgary
Team USA
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Wed, Jan 14 -- 2:30pm MT | |||
| Ideson | 7 | Final | |
| Canada White | 2 | (7) ![]() |
|
| Purvis | 5 | Final | |
| Team USA | 8 | (8) ![]() |
|
| Ideson | 7 | Final | |
| Canada White | 2 | (7) ![]() |
|
| Purvis | 5 | Final | |
| Team USA | 8 | (8) ![]() |
| Ideson | 7 | Final | |
| Canada White | 2 | (7) ![]() |
|
| Purvis | 5 | Final | |
| Team USA | 8 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












