Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Curling Scores
Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Dec 5 - 7, 2025
|
| Draw Dec 6 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Darren Moulding Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 4 | 1 | X | 9 | |||||
| Daniel Humbke Lacombe, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darren Moulding
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.47 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Daniel Humbke
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darren Moulding
Daniel Humbke
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sat, Dec 6 -- 11:00am ET | |||
| Moulding | 9 | Final | |
| Humbke | 3 | (6) | |
| Channon | 7 | Final | |
| Johnson | 9 | (10) | |
| Powell | 2 | Final | |
| Parent | 11 | (5) | |
| Kozak | 1 | Final | |
| Ballance | 11 | (6) | |
| Moulding | 9 | Final | |
| Humbke | 3 | (6) | |
| Channon | 7 | Final | |
| Johnson | 9 | (10) | |
| Powell | 2 | Final | |
| Parent | 11 | (5) | |
| Kozak | 1 | Final | |
| Ballance | 11 | (6) |
| Moulding | 9 | Final | |
| Humbke | 3 | (6) | |
| Channon | 7 | Final | |
| Johnson | 9 | (10) | |
| Powell | 2 | Final | |
| Parent | 11 | (5) | |
| Kozak | 1 | Final | |
| Ballance | 11 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















