GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Grand-Mere
Jan 23 - 25, 2026
|
| Draw Jan 25 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cottenoir/Martel Chicoutimi, QC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
| Billo/Martin Trois-Rivieres, QC |
1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cottenoir/Martel
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.60 |
| PA/G: | 9.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Billo/Martin
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Cottenoir/Martel
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Billo/Martin
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.14 |
| PA/G: | 12.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Cottenoir/Martel
Billo/Martin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Jan 25 -- 8:00am ET | |||
| Sans/Caro | 8 | Final | |
| Mahe/Mahe | 4 | (8) | |
| Cull/Gara | 8 | Final | |
| Broc/Robe | 4 | (8) | |
| Trem/Lano | 3 | Final | |
| Gion/Desj | 7 | (8) | |
| Cott/Mart | 1 | Final | |
| Bill/Mart | 9 | (6) | |
| Blac/Fort | 4 | Final | |
| Tang/Char | 6 | (8) | |
| Sans/Caro | 8 | Final | |
| Mahe/Mahe | 4 | (8) | |
| Cull/Gara | 8 | Final | |
| Broc/Robe | 4 | (8) | |
| Trem/Lano | 3 | Final | |
| Gion/Desj | 7 | (8) | |
| Cott/Mart | 1 | Final | |
| Bill/Mart | 9 | (6) | |
| Blac/Fort | 4 | Final | |
| Tang/Char | 6 | (8) |
| Sans/Caro | 8 | Final | |
| Mahe/Mahe | 4 | (8) | |
| Cull/Gara | 8 | Final | |
| Broc/Robe | 4 | (8) | |
| Trem/Lano | 3 | Final | |
| Gion/Desj | 7 | (8) | |
| Cott/Mart | 1 | Final | |
| Bill/Mart | 9 | (6) | |
| Blac/Fort | 4 | Final | |
| Tang/Char | 6 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













