Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 7 - 12:35 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Latvia Djacenko, S |
2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | X | 9 | ||||
| Slovakia Zatko, P |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||
Event Statistics
Latvia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 11.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Slovakia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Latvia
Slovakia
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Sat, Mar 7 -- 6:35pm CET | |||
| ITA (Marchese) | 8 | Final | |
| CAN (Ideson) | 9 | (8) ![]() |
|
| USA (Thums) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 6 | (EE) ![]() |
|
| SWE (Petersson-Dahl) | 8 | Final | |
| KOR (Yang) | 6 | (EE) ![]() |
|
| LAT (Djacenko) | 9 | Final | |
| SVK (Zatko) | 0 | (6) ![]() |
|
| ITA (Marchese) | 8 | Final | |
| CAN (Ideson) | 9 | (8) ![]() |
|
| USA (Thums) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 6 | (EE) ![]() |
|
| SWE (Petersson-Dahl) | 8 | Final | |
| KOR (Yang) | 6 | (EE) ![]() |
|
| LAT (Djacenko) | 9 | Final | |
| SVK (Zatko) | 0 | (6) ![]() |
| ITA (Marchese) | 8 | Final | |
| CAN (Ideson) | 9 | (8) ![]() |
|
| USA (Thums) | 5 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 6 | (EE) ![]() |
|
| SWE (Petersson-Dahl) | 8 | Final | |
| KOR (Yang) | 6 | (EE) ![]() |
|
| LAT (Djacenko) | 9 | Final | |
| SVK (Zatko) | 0 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












