Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 11 - 3:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sweden Petersson-Dahl, V |
1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Slovakia Zatko, P |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sweden
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Slovakia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Sweden
Slovakia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Wed, Mar 11 -- 9:05am CET | |||
| LAT (Djacenko) | 5 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 9 | Final | |
| KOR (Yang) | 2 | (7) | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 5 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 4 | Final | |
| CHN (Wang) | 9 | (7) | |
| LAT (Djacenko) | 5 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 9 | Final | |
| KOR (Yang) | 2 | (7) | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 5 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 4 | Final | |
| CHN (Wang) | 9 | (7) |
| LAT (Djacenko) | 5 | Final | |
| NOR (Stordahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 9 | Final | |
| KOR (Yang) | 2 | (7) | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 5 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 4 | Final | |
| CHN (Wang) | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












