Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 13 - 10:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 1 | 3 | 1 | X | X | X | 6 | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | 0 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Serena Gray-Withers
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Miyu Ueno
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Serena Gray-Withers
| Games: | 67 |
| Record: | 53W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.98 |
| PA/G: | 5.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Miyu Ueno
| Games: | 69 |
| Record: | 43W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Serena Gray-Withers
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Melodie Forsythe (Aug 28, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Sandy Tougas (Nov 22, 2025)
> 5 in 4th End vs. Kayla Wilson (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Rui Wang (Sep 5, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Miyu Ueno (Nov 23, 2025)
> 2 in 1st End vs. Amanda Sluchinski (Nov 21, 2025)
> 2 in 7th End vs. Nancy Martin (Nov 9, 2025)
Miyu Ueno
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















