Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 14 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Takumi Maeda Kitami, JPN |
![]() |
2 | 0 | 4 | 5 | 0 | X | X | X | 11 | ||
| Koki Ogiwara Sapporo, JPN |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | X | X | 4 | |||
Event Statistics
Takumi Maeda
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.50 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Koki Ogiwara
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Takumi Maeda
| Games: | 78 |
| Record: | 52W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.35 |
| PA/G: | 6.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Koki Ogiwara
| Games: | 19 |
| Record: | 10W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Takumi Maeda
Koki Ogiwara
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













