New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Mar 29 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Northern Ontario Curtis, J |
![]() |
0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | ||
| Prince Edward Island Bruce, C |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Northern Ontario
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.66 |
| PA/G: | 9.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Prince Edward Island
| Games: | 8 |
| Record: | 0W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.75 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Northern Ontario
Prince Edward Island
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sun, Mar 29 -- 10:00am ET | |||
| NS (Lockhart) | 5 | Final | |
| SK (Snow) | 6 | (8) | |
| NO (Curtis) | 7 | Final | |
| PEI (Bruce) | 5 | (7) | |
| MB (Sugden) | 1 | Final | |
| ON (MacDougall) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 6 | (8) | |
| NB (Matheson) | 5 | Final | |
| AB (Hiebert) | 6 | (8) | |
| SK (Robinson) | 4 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (8) | |
| ON (MacTavish) | 8 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 6 | Final | |
| YK (Floyd) | 4 | (8) | |
| NS (Lockhart) | 5 | Final | |
| SK (Snow) | 6 | (8) | |
| NO (Curtis) | 7 | Final | |
| PEI (Bruce) | 5 | (7) | |
| MB (Sugden) | 1 | Final | |
| ON (MacDougall) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 6 | (8) | |
| NB (Matheson) | 5 | Final | |
| AB (Hiebert) | 6 | (8) | |
| SK (Robinson) | 4 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (8) | |
| ON (MacTavish) | 8 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 6 | Final | |
| YK (Floyd) | 4 | (8) |
| NS (Lockhart) | 5 | Final | |
| SK (Snow) | 6 | (8) | |
| NO (Curtis) | 7 | Final | |
| PEI (Bruce) | 5 | (7) | |
| MB (Sugden) | 1 | Final | |
| ON (MacDougall) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 2 | Final | |
| QC (Tremblay) | 6 | (8) | |
| NB (Matheson) | 5 | Final | |
| AB (Hiebert) | 6 | (8) | |
| SK (Robinson) | 4 | Final | |
| BC (Hrynew) | 3 | (8) | |
| ON (MacTavish) | 8 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 6 | Final | |
| YK (Floyd) | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












