New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Mar 31 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Newfoundland / Labrador Perry, S |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | ||
| Ontario MacDougall, E |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Newfoundland / Labrador
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 5.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Ontario
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.70 |
| PA/G: | 4.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Newfoundland / Labrador
| Games: | 33 |
| Record: | 22W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Ontario
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Scoring Records - Season
Newfoundland / Labrador
Ontario
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Tue, Mar 31 -- 10:00am ET | |||
| SK (Snow) | 4 | Final | |
| QC (Tremblay) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 3 | (8) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 4 | Final | |
| PEI (Bruce) | 3 | (8) ![]() |
|
| NO (Curtis) | 2 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 9 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NS (Atherton) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 6 | (EE) | |
| SK (Robinson) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 12 | (6) | |
| SK (Snow) | 4 | Final | |
| QC (Tremblay) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 3 | (8) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 4 | Final | |
| PEI (Bruce) | 3 | (8) ![]() |
|
| NO (Curtis) | 2 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 9 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NS (Atherton) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 6 | (EE) | |
| SK (Robinson) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 12 | (6) |
| SK (Snow) | 4 | Final | |
| QC (Tremblay) | 8 | (7) | |
| NL (Perry) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 3 | (8) ![]() |
|
| AB (Hlushak) | 4 | Final | |
| PEI (Bruce) | 3 | (8) ![]() |
|
| NO (Curtis) | 2 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 5 | (8) | |
| NO (Winters) | 9 | Final | |
| MB (Boutet) | 5 | (8) | |
| NS (Atherton) | 5 | Final | |
| BC (Hrynew) | 6 | (EE) | |
| SK (Robinson) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 12 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












