New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Mar 31 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alberta Hlushak, P |
![]() |
3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 8 | |||
| Northern Ontario Curtis, J |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||
Event Statistics
Alberta
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Northern Ontario
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.66 |
| PA/G: | 9.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Alberta
| Games: | 27 |
| Record: | 12W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Alberta
Northern Ontario
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 11 -- Tue, Mar 31 -- 6:00pm ET | |||
| PEI (Bruce) | 2 | Final | |
| NL (Perry) | 6 | (7) | |
| AB (Hlushak) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 1 | (6) ![]() |
|
| SK (Snow) | 8 | Final | |
| MB (Sugden) | 5 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 6 | (7) | |
| BC (Hrynew) | 6 | Final | |
| NO (Winters) | 4 | (8) | |
| NS (Atherton) | 6 | Final | |
| SK (Robinson) | 5 | (8) | |
| NB (Matheson) | 6 | Final | |
| ON (MacTavish) | 8 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 1 | Final | |
| MB (Boutet) | 9 | (7) | |
| PEI (Bruce) | 2 | Final | |
| NL (Perry) | 6 | (7) | |
| AB (Hlushak) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 1 | (6) ![]() |
|
| SK (Snow) | 8 | Final | |
| MB (Sugden) | 5 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 6 | (7) | |
| BC (Hrynew) | 6 | Final | |
| NO (Winters) | 4 | (8) | |
| NS (Atherton) | 6 | Final | |
| SK (Robinson) | 5 | (8) | |
| NB (Matheson) | 6 | Final | |
| ON (MacTavish) | 8 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 1 | Final | |
| MB (Boutet) | 9 | (7) |
| PEI (Bruce) | 2 | Final | |
| NL (Perry) | 6 | (7) | |
| AB (Hlushak) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 1 | (6) ![]() |
|
| SK (Snow) | 8 | Final | |
| MB (Sugden) | 5 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| ON (MacDougall) | 6 | (7) | |
| BC (Hrynew) | 6 | Final | |
| NO (Winters) | 4 | (8) | |
| NS (Atherton) | 6 | Final | |
| SK (Robinson) | 5 | (8) | |
| NB (Matheson) | 6 | Final | |
| ON (MacTavish) | 8 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 1 | Final | |
| MB (Boutet) | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












