WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 2 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yakymets/Stasiuk Kyiv, UKR |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||
| Wiksten/Wiksten Hvidovre, DEN |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yakymets/Stasiuk
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Wiksten/Wiksten
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yakymets/Stasiuk
Wiksten/Wiksten
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Thu, Apr 2 -- 12:00pm EET | |||
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) | |
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) |
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












