WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 2 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jurkute/Rymeikis Vilnius, LTU |
![]() |
1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | ||
| Hruzova/Havlena , CZE |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jurkute/Rymeikis
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Hruzova/Havlena
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Hruzova/Havlena
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.90 |
| PA/G: | 20.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.87 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Jurkute/Rymeikis
Hruzova/Havlena
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Thu, Apr 2 -- 12:00pm EET | |||
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) | |
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) |
| Yaky/Stas | 2 | Final | |
| Wiks/Wiks | 5 | (7) | |
| Jurk/Ryme | 7 | Final | |
| Hruz/Havl | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












