Estonian Curling Championships
Curling Scores
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 3 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Margit Peebo Tallinn, EST |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | ![]() | 2 | |||||||
| Ingrid Novikova Tallinn, EST |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | |||||||
Event Statistics
Margit Peebo
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 18.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Ingrid Novikova
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.38 |
| PA/G: | 10.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Margit Peebo
Ingrid Novikova
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












