Estonian Curling Championships
Curling Scores
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 5 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Liisa Turmann Tallinn, EST |
0 | |||||||||||||
| Hettel Weddro , EST |
0 | |||||||||||||
Event Statistics
Liisa Turmann
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.91 |
| PA/G: | 5.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Hettel Weddro
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.11 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Liisa Turmann
| Games: | 46 |
| Record: | 24W - 22L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Liisa Turmann
Hettel Weddro
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












