New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 4 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Nova Scotia Blades, C |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Manitoba Hayward, S |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nova Scotia
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Manitoba
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 5.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Nova Scotia
| Games: | 27 |
| Record: | 14W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Manitoba
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.09 |
| PA/G: | 8.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Nova Scotia
Manitoba
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sat, Apr 4 -- 9:00am ET | |||
| AB (Androschuk) | 3 | Final | |
| QC (Fortin) | 8 | (7) | |
| NS (Blades) | 5 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (EE) | |
| AB (Androschuk) | 3 | Final | |
| QC (Fortin) | 8 | (7) | |
| NS (Blades) | 5 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (EE) |
| AB (Androschuk) | 3 | Final | |
| QC (Fortin) | 8 | (7) | |
| NS (Blades) | 5 | Final | |
| MB (Hayward) | 7 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












