WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jurkute/Rymeikis Vilnius, LTU |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | ||
| Avena/Avotins Riga, LAT |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | |||
Event Statistics
Jurkute/Rymeikis
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Avena/Avotins
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.85 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jurkute/Rymeikis
Avena/Avotins
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sat, Apr 4 -- 12:00pm EET | |||
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
|
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| Jurk/Ryme | 6 | Final | |
| Aven/Avot | 8 | (8) ![]() |
|
| Maur/Goni | 10 | Final | |
| Mosk/Suha | 7 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













