WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jensen/Qvist Hvidovre, DEN |
![]() |
2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 9 | |||
| Yakymets/Stasiuk Kyiv, UKR |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
Event Statistics
Jensen/Qvist
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.21 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Yakymets/Stasiuk
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jensen/Qvist
Yakymets/Stasiuk
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sat, Apr 4 -- 2:30pm EET | |||
| Herm/Pasi | 4 | 9th | |
| Regz/Regz | 7 | ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
|
| Herm/Pasi | 4 | 9th | |
| Regz/Regz | 7 | ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
| Herm/Pasi | 4 | 9th | |
| Regz/Regz | 7 | ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












