Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 9 - 12, 2026
|
| Draw Apr 10 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pinter/Kiss Budapest, HUN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 4 | 10 | ||
| Kononenko/Shchur , UKR |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pinter/Kiss
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Kononenko/Shchur
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Kononenko/Shchur
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Pinter/Kiss
Kononenko/Shchur
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Fri, Apr 10 -- 4:30pm CET | |||
| Augu/Reic | 4 | Final | |
| Deva/Deva | 8 | (7) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (8) | |
| Pint/Kiss | 10 | Final | |
| Kono/Shch | 4 | (8) | |
| Augu/Reic | 4 | Final | |
| Deva/Deva | 8 | (7) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (8) | |
| Pint/Kiss | 10 | Final | |
| Kono/Shch | 4 | (8) |
| Augu/Reic | 4 | Final | |
| Deva/Deva | 8 | (7) | |
| Cihl/Mace | 9 | Final | |
| Mosk/Suha | 6 | (8) | |
| Pint/Kiss | 10 | Final | |
| Kono/Shch | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











