ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 1 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Japan Koana/Aoki |
1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
| Italy Constantini/Mosaner |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Japan
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Italy
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.53 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Japan
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Briar Schwaller (Oct 11, 2025)
> 5 in 1st End vs. Adela Walczak (Oct 10, 2025)
> 5 in 6th End vs. Martine Roenning (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Zixuan Ye (Oct 22, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Li Jun Zhang (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Therese Westman (Oct 17, 2025)
> 3 in 8th End vs. Chiaki Matsumura (Sep 27, 2025)
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Fri, May 1 -- 10:00am CET | |||
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
|
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















