ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 1 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sweden Westman/Ahlberg |
![]() |
4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | ||
| Scotland McMillan/Bryce |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sweden
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scotland
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.82 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Sweden
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scotland
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.11 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Sweden
Scotland
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Fri, May 1 -- 10:00am CET | |||
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
|
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
| Japan (Koa/Aok) | 6 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | (EE) | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 7 | Final | |
| Scotland (McM/Bry) | 5 | (7) | |
| Finland (Imm/Sip) | 1 | Final | |
| New Zealand (Smi/Smi) | 8 | (6) ![]() |
|
| Hungary (Udv/Tat) | 9 | Final | |
| France (Bar/Cou) | 1 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















