ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 1 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Australia Gill/Hewitt |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | ||
| Italy Constantini/Mosaner |
0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Australia
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.52 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Italy
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.12 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Australia
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Fri, May 1 -- 7:00pm CET | |||
| Australia (Gil/Hew) | 7 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 6 | (EE) | |
| Canada (Lot/Lot) | 4 | Final | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 6 | (7) | |
| Australia (Gil/Hew) | 7 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 6 | (EE) | |
| Canada (Lot/Lot) | 4 | Final | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 6 | (7) |
| Australia (Gil/Hew) | 7 | Final | |
| Italy (Con/Mos) | 6 | (EE) | |
| Canada (Lot/Lot) | 4 | Final | |
| Sweden (Wes/Ahl) | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















