World Senior Curling Championships
Curling Scores
World Senior Curling Championships
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 1 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| United States Farbelow, M |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 3 | X | 7 | ||
| Norway Sagen, R |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
United States
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.85 |
| PA/G: | 4.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Norway
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.21 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
United States
Norway
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Fri, May 1 -- 7:00pm CET | |||
| USA (Farbelow) | 7 | Final | |
| NOR (Sagen) | 3 | (7) | |
| SUI (Schwaller) | 7 | Final | |
| SLO (Resman) | 2 | (6) | |
| SCO (Brewster) | 7 | Final | |
| GER (Saile) | 5 | (8) | |
| CAN (Korte) | 10 | Final | |
| AUS (Millikin) | 3 | (6) | |
| USA (Farbelow) | 7 | Final | |
| NOR (Sagen) | 3 | (7) | |
| SUI (Schwaller) | 7 | Final | |
| SLO (Resman) | 2 | (6) | |
| SCO (Brewster) | 7 | Final | |
| GER (Saile) | 5 | (8) | |
| CAN (Korte) | 10 | Final | |
| AUS (Millikin) | 3 | (6) |
| USA (Farbelow) | 7 | Final | |
| NOR (Sagen) | 3 | (7) | |
| SUI (Schwaller) | 7 | Final | |
| SLO (Resman) | 2 | (6) | |
| SCO (Brewster) | 7 | Final | |
| GER (Saile) | 5 | (8) | |
| CAN (Korte) | 10 | Final | |
| AUS (Millikin) | 3 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















