Canadian Wheelchair Championship
Curling Scores
Canadian Wheelchair Championship
Apr 27 - May 2, 2026
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nova Scotia
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Saskatchewan
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nova Scotia
Saskatchewan
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Tue, Apr 28 -- 2:30pm ET | |||
| NS (Rutt) | |||
| SK (Wright) | |||
| ON (Allen) | |||
| BC (Daw) | |||
| MB (Bridges) | |||
| BC (Smithies) | |||
| NB (Benevides) | |||
| NL (Carroll) | |||
| NS (Rutt) | |||
| SK (Wright) | |||
| ON (Allen) | |||
| BC (Daw) | |||
| MB (Bridges) | |||
| BC (Smithies) | |||
| NB (Benevides) | |||
| NL (Carroll) |
| NS (Rutt) | |||
| SK (Wright) | |||
| ON (Allen) | |||
| BC (Daw) | |||
| MB (Bridges) | |||
| BC (Smithies) | |||
| NB (Benevides) | |||
| NL (Carroll) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











