Australia Mens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 18 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Panoussi , AUS |
![]() |
1 | 2 | 1 | 4 | 2 | 0 | X | 10 | |||
| Phil Goschnick , AUS |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matt Panoussi
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.80 |
| PA/G: | 3.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.75 |
Phil Goschnick
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matt Panoussi
Phil Goschnick
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Mon, May 18 -- 2:00am ET | |||
| Panoussi | 10 | Final | |
| Goschnick | 1 | (6) | |
| Scott | 1 | Final | |
| Millikin | 19 | (6) | |
| Panoussi | 10 | Final | |
| Goschnick | 1 | (6) | |
| Scott | 1 | Final | |
| Millikin | 19 | (6) |
| Panoussi | 10 | Final | |
| Goschnick | 1 | (6) | |
| Scott | 1 | Final | |
| Millikin | 19 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












