Baden Masters
Curling Scores
Baden Masters
Sep 2 - 4, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Oskar Eriksson Lit , SWE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||||
| Sven Michel Adelboden, SUI |
4 | 0 | 1 | 0 | 6 | X | 11 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Oskar Eriksson
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Sven Michel
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.96 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Oskar Eriksson
Sven Michel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















