Curling Scores
Twin Anchors Invitational
Sep 30 - Oct 3, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pierce New Westminster, BC |
1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | X | 7 | ||||
| Brent Yamada Kelowna, BC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pierce
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 4.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Brent Yamada
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Pierce
Brent Yamada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















