Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 4 - 7, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Mirjam Ott , SUI |
0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mirjam Ott
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.58 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Shannon Kleibrink
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mirjam Ott
Shannon Kleibrink
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















