Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean  
Schwaller  
Ainsley  
Ramsfjell  
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung 8th
Webb  Watch Live Curling!
Libbus 6th
Tao  Watch Live Curling!
Runciman 7th
Burton  Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough 6th
Sherrer
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 7th
Brown  Watch Live Curling!
Hilker 5th
Richards  Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur  
Grandy  
Strouse  
Jones  
Inglis  
Rozon  
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 1 -- 1:00pm PT
Geall Final
Shen (8) Watch Live Curling!
Robillard Final
de Jong (7) Watch Live Curling!
Shuster Final
Nobert (6) Watch Live Curling!
Hirata Final
Blaser (6) Watch Live Curling!
Pierce Final
Yanagisawa (EE) Watch Live Curling!
Tanaka Final
Merklinger (7) Watch Live Curling!
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter 9th
Forrester
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie Final
Wasylik (8)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise 4th
Beaufort
Asselin 4th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean  
Schwaller  
Ainsley  
Ramsfjell  
Eastern Time (ET)
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Skrlik Final
Tabata (8)
Gim Final
Buchy (6)
Kitazawa Final
Parent (8)
Hunkin Final
Cowan (5)
Brown Final
Wark (6)
Fujisawa Final
Gushulak (5)
Pacific Time (PT)
Pacific Time (PT)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Parent Final
Kolody (6)
Hartung 8th
Webb
Libbus 6th
Tao
Runciman 7th
Burton
Mountain Time (MT)
Mountain Time (MT)
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Crough 6th
Sherrer
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 7th
Brown
Hilker 5th
Richards
Mountain Time (MT)
Mountain Time (MT)
D: Qualico Mixed Doubles Classic
Canmore/Banff, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Mountain Time (MT)
Christensen/Dropkin Final
Broderson/Kleibrink (6)
Schmiemann/Ginter Final
Albrecht/Wozniak (8)
Peterman/Gallant Final
Anderson/Stopera (EE)
Matsumura/Tanida Final
Gill/Hewitt (8)
Mountain Time (MT)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ladouceur  
Grandy  
Strouse  
Jones  
Inglis  
Rozon  
Eastern Time (ET)
D: Hardline Open
Ottawa, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Desjardins/Desjardins Final
Wasylkiw/Konings (7)
Homan/Tardi 11  Final
Lavoie/Binette-Lavoie (6)
Cheal/Cheal Final
Jones/Saunders (6)
Weagle/Epping Final
Bouchard/McLean (7)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Geall Final
Shen (8)
Robillard Final
de Jong (7)
Shuster Final
Nobert (6)
Hirata Final
Blaser (6)
Pierce Final
Yanagisawa (EE)
Tanaka Final
Merklinger (7)
Pacific Time (PT)
Pacific Time (PT)
Pacific Time (PT)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter 9th
Forrester
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie Final
Wasylik (8)
Central Time (CT)
Central Time (CT)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Eastern Time (ET)
Wise 4th
Beaufort
Asselin 4th
Leduc
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Brackett Final
Heggestad (8)
Heggestad  
Hutchinson  
Froud  
Bryant  
Pearce  
Balsdon  
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
Central Time (CT)
D: Greater Toronto Mixed Doubles Curling Cup
Mississsauga, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Gale Seixeiro/Seixeiro Final
Mallett/Jackson 10  (7)
Kidd/Kidd Final
Zheng/Pietrangelo (8)
Burghout/Thompson Final
Chen/Robertson (7)
Bailey/Sipura Final
Hung/Chang (6)
Randell/Lemieux Final
Hussain/Husain (6)
Benson/Jackson Final
Spurgeon/Kong (6)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, Estonia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
Eastern European Time (EET)
Eastern European Time (EET)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
Newfoundland Time (NT)
Newfoundland Time (NT)
W: Boost National
North Bay, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
W: Match Town Trophy
Jonkoping, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Newfoundland Time (NT)
Newfoundland Time (NT)

Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean  
Schwaller  
Ainsley  
Ramsfjell  
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung 8th
Webb  Watch Live Curling!
Libbus 6th
Tao  Watch Live Curling!
Runciman 7th
Burton  Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough 6th
Sherrer
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 7th
Brown  Watch Live Curling!
Hilker 5th
Richards  Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur  
Grandy  
Strouse  
Jones  
Inglis  
Rozon  
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 1 -- 1:00pm PT
Geall Final
Shen (8) Watch Live Curling!
Robillard Final
de Jong (7) Watch Live Curling!
Shuster Final
Nobert (6) Watch Live Curling!
Hirata Final
Blaser (6) Watch Live Curling!
Pierce Final
Yanagisawa (EE) Watch Live Curling!
Tanaka Final
Merklinger (7) Watch Live Curling!
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter 9th
Forrester
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie Final
Wasylik (8)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise 4th
Beaufort
Asselin 4th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑