World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
McInnes Cooper 3rd
Cyr
Roach 4th
Thompson
Thompson 4th
Fenelon
Grattan 4th
Sinnett
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
Graham 4th
Hilliard
Wang 4th
Robichaud
Crawford 3rd
Comeau
Comeau 3rd
Mallais
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello 7th
Bohn
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 2:30pm CT
Kleiter Final
Carss (7)
Hartung Final
Meachem (5)
Vollman Final
Wills (EE)
Armstrong Final
Olson (8)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

COMCO Stroud Cashspiel -- Teams

Nov 23 - 26, 2006
Belcourt


Elmvale
Ontario

Skip
No Photo
Tim
Belcourt
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Demerling


Bracebridge
Ontario

Skip
No Photo
Dave
Demerling
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Dubeau


Penetanguishene
Ontario

Skip
No Photo
Dave
Dubeau
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Fleming


Toronto
Ontario

Skip
No Photo
Ian
Fleming
Third
No Photo
Larry
Tobin
Second
Player Photo
Josh
Johnston
Lead
Player Photo
Dan
Bubola
Fleming


Elmvale
Ontario

Skip
No Photo
Kevin
Fleming
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Blazer For Men


Oakville
Ontario

Skip
No Photo
Steve
Goodger
Third
No Photo
Paul
Attard
Second
No Photo
Paul
Gareau
Lead
No Photo
Todd
Bolianitz
Gravelle


Penetanguishene
Ontario

Skip
Player Photo
David
Gravelle
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

exploResources


Barrie
Ontario

Skip
Player Photo
Cory
Heggestad
Third
Player Photo
Wyllie
Allan
Second
Player Photo
Dan
Balachorek
Lead
Player Photo
Darryl
MacKenzie
Hiller


Midland
Ontario

Skip
No Photo
Bill
Hiller
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Irwin


Barrie
Ontario

Skip
No Photo
Bill
Irwin
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Lauzon


Bradford
Ontario

Skip
No Photo
Stephane
Lauzon
Third
No Photo
Don
Lynn
Second
No Photo
Rod
Reynolds
Lead
No Photo
Lynn
Williamson
Lipsett


Owen Sound
Ontario

Skip
Player Photo
Rob
Lipsett
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

MacDonald


London
Ontario

Skip
No Photo
Ean
MacDonald
Third
No Photo
David
Heinrichs
Second
No Photo
Ted
Ellwood
Lead
No Photo
Bob
Bourdeau
MacPherson


Alliston
Ontario

Skip
No Photo
Willie
MacPherson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Matchett


Churchill
Ontario

Skip
Player Photo
Dale
Matchett
Third
Player Photo
Ryan
Werenich
Second
Player Photo
Jeff
Gorda
Lead
Player Photo
Shawn
Kaufman
Matheson


Listowel
Ontario

Skip
No Photo
Kevin
Matheson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Mellor


Kitchener
Ontario

Skip
Player Photo
Peter
Mellor
Third
No Photo
Jeff
Armstrong
Second
No Photo
Rob
Saunders
Lead
Player Photo
John
Thompson
Moretto


Toronto
Ontario

Skip
Player Photo
Dennis
Moretto
Third
Player Photo
Ted
Anderson
Second
Player Photo
Mike
Nelson
Lead
No Photo
Brian
Costello
Rettie


Stroud
Ontario

Skip
No Photo
Christine
Rettie
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Ross


Cookstown
Ontario

Skip
No Photo
Brian
Ross
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Shane


Kitchener
Ontario

Skip
Player Photo
Daryl
Shane
Third
No Photo
Kevin
Fanjoy
Second
Player Photo
Dylan
Tippin
Lead
Player Photo
Aaron
Johnson
Smith


Barrie
Ontario

Skip
No Photo
Brian
Smith
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

COMCO Petroleum Services


Barrie
Ontario

Skip
No Photo
Andrew
Thompson
Third
Player Photo
Chris
Wimmer
Second
No Photo
Dave
Thompson
Lead
No Photo
Jeff
Gilbert
Thompson


Stroud
Ontario

Skip
No Photo
Gord
Thompson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
McInnes Cooper 3rd
Cyr
Roach 4th
Thompson
Thompson 4th
Fenelon
Grattan 4th
Sinnett
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
Graham 4th
Hilliard
Wang 4th
Robichaud
Crawford 3rd
Comeau
Comeau 3rd
Mallais
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello 7th
Bohn
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 2:30pm CT
Kleiter Final
Carss (7)
Hartung Final
Meachem (5)
Vollman Final
Wills (EE)
Armstrong Final
Olson (8)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑