World Curling Report

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 7th
Skanes
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan Final
Cyr (10)
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10  Final
Hanson (10)
W: Northern Ontario Scotties Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Burns  
Deschene  
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 5th
Jacobs
Lemieux 5th
MacEwan
Robert 5th
Chandler
Brown 8th
Badiuk
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan 10th
Balsdon
Brandwood Final
Murphy 10  (9)
Inglis 10th
Harrison
Hastings Final
Froud (9)
W: Manitoba Scotties Tournament of Hearts
Rivers, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 9:30am CT
Peterson Final
Briscoe (10)
Clark-Rouire Final
Cannon (10)
Watling Final
Fleury (9)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Wed, Jan 29 -- 8:30am ET
Willsey Final
McDonald (EE)
Kean Final
Hall 10  (10)
Ferris Final
Camm (EE)
Howard Final
Allen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone  
Fell  
Heidt  
Howard  
Heidt  
Hartung  
Tenetuik  
Jacobson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 4 - 7, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Tom Brewster
D1 - Thu 7:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Tom Brewster
Benno Arnold
Pascal Hess
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Tom Brewster
D1 - Thu 7:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Pascal Hess
Andrea Pilzer
Peter de Cruz
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Oskar Eriksson
D1 - Thu 7:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Marco Pascale
Marco Pascale
Oskar Eriksson
Oskar Eriksson
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 41
SCORES
  [18]
D1 - Thu 7:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Oskar Eriksson
Alexander Attinger
Johnny Jahr
D8 - Fri 11:00am
Loser to 55
SCORES
  [29]
D1 - Thu 7:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Johnny Jahr
Qualifier
Meico Oehninger
Logan Gray
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Mario Freiberger
D1 - Thu 7:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Mario Freiberger
Mario Freiberger
Jiri Snitil
Niklas Edin
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 52
SCORES
  [26]
D1 - Thu 7:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Roman Ruch
Roman Ruch
Jiri Snitil
Jiri Snitil
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 42
SCORES
  [20]
D1 - Thu 7:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Jiri Snitil
Reto Seiler
Andy Lang
D2 - Thu 10:15am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Andy Lang
Stefan Haesler
Mark Dacey
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Mark Dacey
D2 - Thu 10:15am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Mark Dacey
Evgeniy Arkhipov
Sven Michel
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Sven Michel
D2 - Thu 10:15am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Sven Michel
Andreas Unterberger
Sven Michel
Grant Hardie
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 39
SCORES
  [22]
D2 - Thu 10:15am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Manuel Ruch
Manuel Ruch
Thomas Ulsrud
D8 - Fri 11:00am
Loser to 54
SCORES
  [30]
D2 - Thu 10:15am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Thomas Ulsrud
Qualifier
Michael Schifferli
Marcus Hasselborg
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Thomas Ulsrud
D2 - Thu 10:15am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Bernhard Werthemann
Bernhard Werthemann
Thomas Ulsrud
Thomas Dufour
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
D2 - Thu 10:15am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Marc Pfister
Marc Pfister
Marc Pfister
Tomi Rantamaki
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 40
SCORES
  [24]
D2 - Thu 10:15am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Alexsey Tselousov
Alexsey Tselousov

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 7th
Skanes
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan Final
Cyr (10)
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10  Final
Hanson (10)
W: Northern Ontario Scotties Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Burns  
Deschene  
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 5th
Jacobs
Lemieux 5th
MacEwan
Robert 5th
Chandler
Brown 8th
Badiuk
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan 10th
Balsdon
Brandwood Final
Murphy 10  (9)
Inglis 10th
Harrison
Hastings Final
Froud (9)
W: Manitoba Scotties Tournament of Hearts
Rivers, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 9:30am CT
Peterson Final
Briscoe (10)
Clark-Rouire Final
Cannon (10)
Watling Final
Fleury (9)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Wed, Jan 29 -- 8:30am ET
Willsey Final
McDonald (EE)
Kean Final
Hall 10  (10)
Ferris Final
Camm (EE)
Howard Final
Allen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone  
Fell  
Heidt  
Howard  
Heidt  
Hartung  
Tenetuik  
Jacobson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑