World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

StuSells Toronto Tankard -- B Event

Oct 8 - 11, 2010
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Grant Lawson
Brad Jacobs

D3 - Fri 4:30pm
Loser to 33
SCORES
  [18]

Rob Lobel
D9 - Sat 6:45pm
Loser to 39
SCORES
  [28]

Brad Jacobs

Rob Lobel

Wayne Tuck Jr.
D7 - Sat 12:15pm
Loser to 37
SCORES
  [24]
Rob Lobel

D3 - Fri 4:30pm
Loser to 33
SCORES
  [19]

Andrew Fairfull
D12 - Sun 12:15pm
Loser to 44
SCORES
  [31]

Andrew Fairfull
Mark Kean
Qualifier

Tyler George
D9 - Sat 6:45pm
Loser to 40
SCORES
  [29]

Mark Kean

D5 - Fri 9:30pm
Loser to 34
SCORES
  [20]

Mark Bice

Mark Bice

Nick Rizzo

Nick Rizzo
D7 - Sat 12:15pm
Loser to 37
SCORES
  [25]

D5 - Fri 9:30pm
Loser to 34
SCORES
  [21]

Nick Rizzo

Guy Racette
Jake Higgs

Peter Corner

Glenn Howard
D8 - Sat 3:30pm
Loser to 36
SCORES
  [26]

Glenn Howard

D6 - Sat 10:00am
Loser to 35
SCORES
  [22]

Glenn Howard

D12 - Sun 12:15pm
Loser to 42
SCORES
  [32]
Glenn Howard

Roy Arndt
Qualifier

D10 - Sat 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [30]
Glenn Howard

Dale Matchett
D8 - Sat 3:30pm
Loser to 35
SCORES
  [27]

John Epping

D6 - Sat 10:00am
Loser to 36
SCORES
  [23]

Dale Matchett

Jonathan Beuk

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑