Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Burns 4th
Deschenes
Varnes 4th
Brandwood
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Ramsfjell
Colter 2nd
Howard
Horgan 3rd
Schwaller
Get Your Free Meals!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata Final
Fujisawa (7) Watch Live Curling!
Skrlik Final
Reese-Hansen (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 7th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 6th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay Final
Purcell (7) Watch Live Curling!
Richards 6th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard Final
Leduc (8)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman Final
Nikolov (6)
Tubalkain Final
Huerlimann (6)
Regza Final
Craik (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am ET
Brackett Final
Pearce (8)
Heggestad Final
Froud (8)
Hutchinson Final
Bryant (8)
Heggestad Final
Balsdon (8)
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Point Optical Curling Classic -- Teams

Nov 26 - 29, 2010
Ackerman


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Jason
Ackerman
Third
Player Photo
Andrew
Foreman
Second
Player Photo
Ryan
Sveinbjornson
Lead
Player Photo
Curtis
Horwath
Appelman


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Ted
Appelman
Third
Player Photo
Tom
Appelman
Front
Player Photo
Brendan
Melnyk
Front
Player Photo
Brandon
Klassen
Front
Player Photo
Adam
Enright
Bawel


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Brent
Bawel
Third
Player Photo
Sean
O'Connor
Second
Player Photo
Mike
Jantzen
Lead
Player Photo
Hardi
Sulimma
Bitz


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Scott
Bitz
Third
Player Photo
Mark
Lang
Second
Player Photo
Aryn
Schmidt
Lead
Player Photo
Dean
Hicke
Bryden


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Randy
Bryden
Third
Player Photo
Troy
Robinson
Second
Player Photo
Trent
Knapp
Lead
Player Photo
Kelly
Knapp
deConinck Smith


Rosetown
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Carl
deConinck Smith
Third
Player Photo
Jeff
Sharp
Second
Player Photo
Chris
Haichert
Lead
Player Photo
Jesse
St. John
Egger


Brooks
Alberta

Skip
Player Photo
Scott
Egger
Third
Player Photo
Albert
Gerdung
Second
No Photo
Terry
Morishita
Lead
Player Photo
Robin
Niebergall
Elias


Winnipeg
Manitoba

Fourth
Player Photo
Reid
Carruthers
Skip
Player Photo
Dave
Elias
Second
Player Photo
Derek
Samagalski
Lead
No Photo
Chris
Suchy
Geall


New Westminster
British Columbia

Skip
Player Photo
Sean
Geall
Third
Player Photo
Grant
Dezura
Front
Player Photo
Kevin
Recksiedler
Front
Player Photo
Kevin
MacKenzie
Front
No Photo
Darin
Laface
Hartung


Langenburg
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Jeff
Hartung
Third
Player Photo
Kody
Hartung
Second
Player Photo
Craig
Kaeding
Lead
Player Photo
Claire
DeCock
Hassall


Lloydminster
Alberta

Skip
Player Photo
Warren
Hassall
Third
Player Photo
Jamie
King
Second
Player Photo
Scott
Manners
Lead
Player Photo
Chris
Hassall
Hritzuk


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
No Photo
Eugene
Hritzuk
Third
No Photo
Kevin
Kalthoff
Second
No Photo
Verne
Anderson
Lead
No Photo
Dave
Folk
Jackson


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Warren
Jackson
Third
No Photo
Wade
Johnston
Second
No Photo
Mike
Desilets
Lead
No Photo
Mark
Whitehead
Jordison


Moose Jaw
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Joel
Jordison
Third
Player Photo
Jason
Jacobson
Second
Player Photo
Josh
Heidt
Lead
Player Photo
Brock
Montgomery
Law


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brad
Law
Third
Player Photo
Scott
Comfort
Second
Player Photo
Dave
Kidby
Lead
Player Photo
Dustin
Kidby
Madams


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Scott
Madams
Third
Player Photo
Braden
Zawada
Second
No Photo
Ian
Fordyce
Lead
No Photo
Nigel
Milnes
Marsh


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kevin
Marsh
Third
Player Photo
Matt
Ryback
Second
Player Photo
Daniel
Marsh
Lead
Player Photo
Aaron
Shutra
McKee


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Darrell
McKee
Third
Player Photo
Bruce
Korte
Second
Player Photo
Roger
Korte
Lead
Player Photo
Rob
Markowsky
Meek


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Terry
Meek
Third
Player Photo
Dean
Mamer
Second
No Photo
Greg
Northcott
Lead
Player Photo
Eugene
Doherty
Moskowy


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Braeden
Moskowy
Third
Player Photo
Kirk
Muyres
Second
Player Photo
Colton
Flasch
Lead
Player Photo
Matt
Lang
Pierce


New Westminster
British Columbia

Fourth
Player Photo
Paul
Cseke
Skip
Player Photo
Brent
Pierce
Second
Player Photo
Jay
Wakefield
Lead
Player Photo
John
Cullen
Roland


Minot
North Dakota

Skip
Player Photo
Jerod
Roland
Third
Player Photo
John
Lilla
Second
Player Photo
Adam
Nathan
Lead
Player Photo
Cooper
Smith
Schick


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Al
Schick
Third
No Photo
William
Coutts
Second
No Photo
Stuart
Coutts
Lead
Player Photo
Nathan
Grudnizki
Simmons


Davidson
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Pat
Simmons
Third
Player Photo
Steve
Laycock
Second
Player Photo
Brennen
Jones
Lead
Player Photo
Dallan
Muyres
Taylor


Brandon
Manitoba

Skip
Player Photo
Brendan
Taylor
Third
Player Photo
Scott
Ramsay
Second
Player Photo
Mark
Taylor
Lead
No Photo
Nathan
Bodnarchuk
Virtue


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Brock
Virtue
Third
Player Photo
JD
Lind
Second
Player Photo
Dominic
Daemen
Lead
Player Photo
Matthew
Ng
Walchuk


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Don
Walchuk
Third
Player Photo
Chris
Schille
Second
Player Photo
D.J.
Kidby
Lead
Player Photo
Don
Bartlett
Woytowich


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Randy
Woytowich
Third
Player Photo
Clint
Dieno
Second
Player Photo
Dustin
Kalthoff
Lead
No Photo
Lyndon
Holm

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Burns 4th
Deschenes
Varnes 4th
Brandwood
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Ramsfjell
Colter 2nd
Howard
Horgan 3rd
Schwaller
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata Final
Fujisawa (7) Watch Live Curling!
Skrlik Final
Reese-Hansen (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 7th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 6th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay Final
Purcell (7) Watch Live Curling!
Richards 6th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard Final
Leduc (8)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman Final
Nikolov (6)
Tubalkain Final
Huerlimann (6)
Regza Final
Craik (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am ET
Brackett Final
Pearce (8)
Heggestad Final
Froud (8)
Hutchinson Final
Bryant (8)
Heggestad Final
Balsdon (8)
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑