Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Burns 4th
Deschenes
Varnes 5th
Brandwood
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Ramsfjell
Colter 4th
Howard
Horgan 4th
Schwaller
Get Your Free Meals!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata Final
Fujisawa (7) Watch Live Curling!
Skrlik Final
Reese-Hansen (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 7th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 8th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay Final
Purcell (7) Watch Live Curling!
Richards 6th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard Final
Leduc (8)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman Final
Nikolov (6)
Tubalkain Final
Huerlimann (6)
Regza Final
Craik (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am ET
Brackett Final
Pearce (8)
Heggestad Final
Froud (8)
Hutchinson Final
Bryant (8)
Heggestad Final
Balsdon (8)
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 4 - 7, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Tom Brewster

D1 - Thu 7:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Tom Brewster

Benno Arnold

Pascal Hess
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Tom Brewster

D1 - Thu 7:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Pascal Hess

Andrea Pilzer

Peter de Cruz
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Oskar Eriksson

D1 - Thu 7:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Marco Pascale

Marco Pascale

Oskar Eriksson

Oskar Eriksson
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 41
SCORES
  [18]

D1 - Thu 7:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Oskar Eriksson

Alexander Attinger

Johnny Jahr
D8 - Fri 11:00am
Loser to 55
SCORES
  [29]

D1 - Thu 7:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Johnny Jahr
Qualifier

Meico Oehninger

Logan Gray
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Bern Inter Appatrade

D1 - Thu 7:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Bern Inter Appatrade

Bern Inter Appatrade
Jiri Snitil

Niklas Edin
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 52
SCORES
  [26]

D1 - Thu 7:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Roman Ruch

Roman Ruch

Jiri Snitil

Jiri Snitil
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 42
SCORES
  [20]

D1 - Thu 7:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Jiri Snitil

St. Gallen Bar

Andy Lang

D2 - Thu 10:15am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Andy Lang

Stefan Haesler

Mark Dacey
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Mark Dacey

D2 - Thu 10:15am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Mark Dacey

Evgeniy Arkhipov

Sven Michel
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Sven Michel

D2 - Thu 10:15am
Loser to 36
SCORES
  [11]

Sven Michel

Andreas Unterberger

Sven Michel

Grant Hardie
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 39
SCORES
  [22]

D2 - Thu 10:15am
Loser to 36
SCORES
  [12]

Uitikon Waldegg

Uitikon Waldegg

Thomas Ulsrud
D8 - Fri 11:00am
Loser to 54
SCORES
  [30]

D2 - Thu 10:15am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Thomas Ulsrud
Qualifier

Michael Schifferli

Marcus Hasselborg
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Thomas Ulsrud

D2 - Thu 10:15am
Loser to 37
SCORES
  [14]

Bernhard Werthemann

Bernhard Werthemann
Thomas Ulsrud

Thomas Dufour
D6 - Thu 10:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D2 - Thu 10:15am
Loser to 38
SCORES
  [15]

Marc Pfister

Marc Pfister

Marc Pfister

Tomi Rantamaki
D4 - Thu 4:15pm
Loser to 40
SCORES
  [24]

D2 - Thu 10:15am
Loser to 38
SCORES
  [16]

Alexsey Tselousov

Alexsey Tselousov

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Burns 4th
Deschenes
Varnes 5th
Brandwood
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Ramsfjell
Colter 4th
Howard
Horgan 4th
Schwaller
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata Final
Fujisawa (7) Watch Live Curling!
Skrlik Final
Reese-Hansen (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 7th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 8th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay Final
Purcell (7) Watch Live Curling!
Richards 6th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard Final
Leduc (8)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman Final
Nikolov (6)
Tubalkain Final
Huerlimann (6)
Regza Final
Craik (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am ET
Brackett Final
Pearce (8)
Heggestad Final
Froud (8)
Hutchinson Final
Bryant (8)
Heggestad Final
Balsdon (8)
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑