World Curling Report

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones Final
Stevens (7)
Thomas Final
Thompson (8)
Fournier Final
Violette (6)
Howard Final
Ouellette (6)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay Final
Wilson (8)
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer Final
Wang (8)
Skrlik Final
Berlando (8)
Brown Final
Guo (7)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Park (EE)
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem Final
Howard (8)
Appelman Final
Kanda (7)
Geall Final
Ma (5)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Masters of Curling -- Ranking

Oct 27 - Nov 1, 2015
Team Prize (CDN) Points
1.   Rachel Homan $26,000  81.456 
2.   Val Sweeting $15,500  64.001 
3.   Kristy McDonald $10,500  49.456 
3.   Kerri Einarson $9,000  49.456 
5.   Mary-Anne Arsenault $7,500  34.910 
5.   Anna Sidorova $7,500  34.910 
5.   Silvana Tirinzoni $7,500  34.910 
5.   Jennifer Jones $6,000  34.910 
9.   EunJung Kim $3,000  8.146 
10.   Tracy Fleury $1,500  4.073 
10.   Sherry Middaugh $1,500  4.073 
10.   Eve Muirhead $1,500  4.073 
10.   Alina Paetz $1,500  4.073 
10.   Binia Feltscher $1,500  4.073 

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones Final
Stevens (7)
Thomas Final
Thompson (8)
Fournier Final
Violette (6)
Howard Final
Ouellette (6)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay Final
Wilson (8)
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer Final
Wang (8)
Skrlik Final
Berlando (8)
Brown Final
Guo (7)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Park (EE)
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem Final
Howard (8)
Appelman Final
Kanda (7)
Geall Final
Ma (5)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑