Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Fournier Final
Fenson (7)
Champ Final
Ainsley (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim 6th
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 6th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 6th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 4th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 4th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 4th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 4th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 7th
Leduc
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 5th
Nikolov
Tubalkain 5th
Huerlimann
Regza 5th
Craik
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Appleton Rum Cashspiel -- Round-Robin

Sep 25 - 28, 2015
Pool E
Mary-Anne Arsenault
Halifax, NS
1.000  1-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mary Mattatall
Halifax, NS
0.250  1-0  0-1  0-0  0-1  0-0 
Julie McEvoy
Halifax, NS
0.250  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Monica Moriarty
Halifax, NS
0.250  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool F
Shannon Tatlock
Moncton, NB
0.750  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Team Theresa Breen
Halifax, NS
0.500  0-2  0-0  0-2  0-0  0-0 
Coralie Duchemin
Sydney, NS
0.500  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Emily Dwyer
Halifax, NS
0.500  2-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool G
Team MacDiarmid (Backman)
Dartmouth, NS
0.750  0-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Melissa Adams
Fredericton, NB
0.500  1-0  1-0  0-0  1-0  0-0 
Virginia Jackson
Halifax, NS
0.250  1-2  0-0  0-0  0-0  1-1 
Carina McKay-Saturnino
Halifax, NS
0.250  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 
Pool H
Jill Brothers
halifax, NS
0.750  0-0  2-0  1-0  0-0  0-0 
Mary Fay
Chester, NS
0.750  0-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Christie Gamble
Halifax, NS
0.500  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrea Ruston
Lakeshore, NS
0.250  0-1  1-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Sep 23, 15 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Team Theresa Breen Jill Brothers 4-5    Final (8)
C Mary Mattatall Virginia Jackson 4-6    Final (EE)
Thu, Sep 24, 15 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mary-Anne Arsenault Mary Mattatall 7-2    Final (7)
D Julie McEvoy Coralie Duchemin 4-13    Final (7)
F Carina McKay-Saturnino Andrea Ruston 3-6    Final (7)
Thu, Sep 24, 15 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Team MacDiarmid (Backman) Christie Gamble 0-4    Final (7)
C Emily Dwyer Mary Fay 6-4    Final (8)
E Monica Moriarty Shannon Tatlock 2-7    Final (7)
Fri, Sep 25, 15 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Melissa Adams Carina McKay-Saturnino 7-4    Final (8)
C Mary-Anne Arsenault Monica Moriarty 6-2    Final (7)
D Team Theresa Breen Shannon Tatlock 4-5    Final (8)
F Virginia Jackson Team MacDiarmid (Backman) 5-9    Final (7)
Fri, Sep 25, 15 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Emily Dwyer Coralie Duchemin 8-0    Final (4)
B Mary Mattatall Julie McEvoy 8-1    Final (6)
C Jill Brothers Andrea Ruston 5-1    Final (7)
D Mary Fay Christie Gamble 9-3    Final (7)
Fri, Sep 25, 15 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
D Melissa Adams Virginia Jackson 9-7    Final (EE)
Sat, Sep 26, 15 09:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Team Theresa Breen Emily Dwyer 6-5    Final (8)
B Julie McEvoy Monica Moriarty 5-2    Final (6)
C Team MacDiarmid (Backman) Carina McKay-Saturnino 10-3    Final (6)
E Mary-Anne Arsenault Melissa Adams 7-3    Final (7)
F Coralie Duchemin Shannon Tatlock 8-2    Final (7)
Sat, Sep 26, 15 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jill Brothers Mary Fay 6-7    Final (8)
B Christie Gamble Andrea Ruston 7-2    Final (7)
Sat, Sep 26, 15 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
E Mary Mattatall Monica Moriarty 3-4    Final (7)
F Mary-Anne Arsenault Julie McEvoy 5-4    Final (7)
Sat, Sep 26, 15 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Melissa Adams Team MacDiarmid (Backman) 4-5    Final (EE)
B Emily Dwyer Shannon Tatlock 3-6    Final (7)
C Team Theresa Breen Coralie Duchemin 7-3    Final (7)
D Virginia Jackson Carina McKay-Saturnino 7-10    Final (8)
E Jill Brothers Christie Gamble 6-3    Final (7)
F Mary Fay Andrea Ruston 10-5    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Fournier Final
Fenson (7)
Champ Final
Ainsley (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim 6th
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 6th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 6th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 4th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 4th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 4th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 4th
Stiksma  Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 7th
Leduc
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 5th
Nikolov
Tubalkain 5th
Huerlimann
Regza 5th
Craik
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑