Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Ramsfjell Final
Edin (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Tirinzoni Final
Ladouceur (8)
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Walker/Muyres Final
Dodds/Mouat (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb Final
Hartung (8) Watch Live Curling!
D: Qualico Mixed Doubles Classic
Canmore/Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm MT
Albrecht/Wozniak Final
Peterman/Gallant (8) Watch Live Curling!
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:30pm ET
Menard Final
Asselin (8)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:00pm CT
Wasylik Final
Chambers (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Peterson Final
Ackland (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

DEKALB Superspiel -- B Event

Nov 18 - 21, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Darryl Horsman

D3-S:C-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 59
SCORES
  [31]

Colin Koivula

Colin Koivula

Sean Grassie
D6-S:2-ARENA - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [43]
Colin Koivula

D3-S:A-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 59
SCORES
  [32]

Sean Grassie
D9-S:D-MOR - Sat 6:00pm
Loser to 71
SCORES
  [47]

Steffen Walstad

Joseph Comte
Steffen Walstad

Steen Sigurdson

D3-S:E-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 60
SCORES
  [33]

Ryan Hyde
D11-S:3-ARENA - Sun 9:00am
Loser to 76
SCORES
  [53]
Jason Gunnlaugson

Ryan Hyde

Richard Muntain
D6-S:1-ARENA - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [44]
Richard Muntain

D3-S:F-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 60
SCORES
  [34]

Richard Muntain
D9-S:E-MOR - Sat 6:00pm
Loser to 71
SCORES
  [48]

Jason Gunnlaugson

Coard Allard
Jason Gunnlaugson

Kody Hartung
D13-S:B-MOR - Sun 3:00pm
Loser to 79
SCORES
  [57]

D8-S:3-ARENA - Sat 3:00pm
Loser to 67
SCORES
  [39]

Kody Hartung
Qualifier

Daley Peters

D10-S:E-MOR - Sat 9:00pm
Loser to 72
SCORES
  [49]
Todd Birr

Dennis Bohn
D12-S:3-ARENA - Sun 12:00pm
Loser to 77
SCORES
  [54]

Mike McEwen

D8-S:2-ARENA - Sat 3:00pm
Loser to 68
SCORES
  [40]

Todd Birr

Todd Birr
Mike McEwen

Taylor McIntyre

D7-S:E-MOR - Sat 12:00pm
Loser to 69
SCORES
  [41]

Matt Dunstone

Matt Dunstone
D9-S:5-ARENA - Sat 6:00pm
Loser to 65
SCORES
  [50]

Matt Dunstone

David Bohn
D11-S:B-MOR - Sun 9:00am
Loser to 74
SCORES
  [55]
Bruce Korte

D6-S:A-MOR - Sat 9:00am
Loser to 70
SCORES
  [42]

David Bohn

Yannick Schwaller
Bruce Korte

Hayden Forrester
Gustav Eskilsson

D4-S:A-MOR - Fri 6:00pm
Loser to 63
SCORES
  [35]

Pete Fenson

D13-S:E-MOR - Sun 3:00pm
Loser to 82
SCORES
  [58]

Pete Fenson

D10-S:B-MOR - Sat 9:00pm
Loser to 66
SCORES
  [51]
Gustav Eskilsson
Qualifier

Mark Haluptzok
D7-S:5-ARENA - Sat 12:00pm
Loser to 62
SCORES
  [45]
Pete Fenson

D5-S:3-ARENA - Fri 9:00pm
Loser to 63
SCORES
  [36]

Kyle Foster

Kyle Foster

Kyle McCannell
Heath McCormick
Gustav Eskilsson

D5-S:F-MOR - Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [37]

Jeff Hartung

D12-S:C-MOR - Sun 12:00pm
Loser to 75
SCORES
  [56]

Jeff Hartung

D10-S:2-ARENA - Sat 9:00pm
Loser to 66
SCORES
  [52]
Heath McCormick

Braden Calvert
D7-S:B-MOR - Sat 12:00pm
Loser to 62
SCORES
  [46]
Braden Calvert

D5-S:C-MOR - Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [38]

Braden Calvert

Jordan Peters

Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Ramsfjell Final
Edin (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Tirinzoni Final
Ladouceur (8)
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Walker/Muyres Final
Dodds/Mouat (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb Final
Hartung (8) Watch Live Curling!
D: Qualico Mixed Doubles Classic
Canmore/Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm MT
Albrecht/Wozniak Final
Peterman/Gallant (8) Watch Live Curling!
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:30pm ET
Menard Final
Asselin (8)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:00pm CT
Wasylik Final
Chambers (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Peterson Final
Ackland (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Ramsfjell, Edin to meet in Toronto Tankard finale

Ramsfjell, Edin to meet in Toronto Tankard finale

Two European teams from Norway (Photo: Paul Chiasson, AP) and Sweden will meet in the championship final in Toronto.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑