Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 5th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 5th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 6th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 5th
Stiksma  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata 7th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin  
Ramsfjell  
Colter  
Howard  
Horgan  
Schwaller  
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 6th
Nikolov
Tubalkain 6th
Huerlimann
Regza Final
Craik (5)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 8th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

DEKALB Superspiel -- A Event

Nov 18 - 21, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
William Lyburn

D1-S:A-MOR - Fri 9:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]

William Lyburn

Darryl Horsman

Colin Koivula
D3-S:2-ARENA - Fri 3:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
William Lyburn

D1-S:B-MOR - Fri 9:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Taylor McIntyre

Taylor McIntyre

Gustav Eskilsson
D6-S:E-MOR - Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [25]
William Lyburn

D1-S:C-MOR - Fri 9:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Gustav Eskilsson

Sean Grassie

Gustav Eskilsson

Joseph Comte
D3-S:4-ARENA - Fri 3:00pm
Loser to 41
SCORES
  [18]

D1-S:D-MOR - Fri 9:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Matt Dunstone

Matt Dunstone

Heath McCormick
D8 - Sat 3:00pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

D1-S:1-ARENA - Fri 9:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Heath McCormick
Qualifier

Steen Sigurdson

Ryan Hyde
D3-S:B-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Heath McCormick

D1-S:2-ARENA - Fri 9:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]

David Bohn

David Bohn
Mike McEwen

Yannick Schwaller
D6-S:5-ARENA - Sat 9:00am
Loser to 52
SCORES
  [26]

D1-S:3-ARENA - Fri 9:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Yannick Schwaller

Richard Muntain

Mike McEwen

Coard Allard
D3-S:D-MOR - Fri 3:00pm
Loser to 42
SCORES
  [20]

D1-S:4-ARENA - Fri 9:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Mike McEwen

Mike McEwen

Reid Carruthers

D1-S:E-MOR - Fri 9:00am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Reid Carruthers

Hayden Forrester

Pete Fenson
D4-S:B-MOR - Fri 6:00pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Reid Carruthers

D1-S:5-ARENA - Fri 9:00am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Kody Hartung

Kody Hartung

Daley Peters
D7-S:1-ARENA - Sat 12:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Reid Carruthers

D2-S:E-MOR - Fri 12:00pm
Loser to 36
SCORES
  [11]

Daley Peters

Mark Haluptzok

Steffen Walstad

Kyle Foster
D4-S:4-ARENA - Fri 6:00pm
Loser to 39
SCORES
  [22]

D2-S:F-MOR - Fri 12:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]

Steffen Walstad

Steffen Walstad

Bruce Korte
D9-S:C-MOR - Sat 6:00pm
Loser to 55
SCORES
  [30]

D2-S:4-ARENA - Fri 12:00pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Bruce Korte
Qualifier

Kyle McCannell

Jeff Hartung
D5-S:A-MOR - Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Bruce Korte

D3-S:3-ARENA - Fri 3:00pm
Loser to 37
SCORES
  [14]

Dennis Bohn

Dennis Bohn
Bruce Korte

Todd Birr
D7-S:2-ARENA - Sat 12:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D3-S:1-ARENA - Fri 3:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]

Todd Birr

Braden Calvert

Jason Gunnlaugson

Jordan Peters
D5-S:D-MOR - Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [24]

D3-S:5-ARENA - Fri 3:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

Jason Gunnlaugson

Jason Gunnlaugson

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 5th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 5th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 6th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 5th
Stiksma  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim Final
Parent (6) Watch Live Curling!
Tabata 7th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin  
Ramsfjell  
Colter  
Howard  
Horgan  
Schwaller  
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 6th
Nikolov
Tubalkain 6th
Huerlimann
Regza Final
Craik (5)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 8th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑