Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

HDF Insurance Shoot-Out -- Teams

Sep 8 - 11, 2016
Aitken


Edinburgh
Scotland

Skip
Player Photo
Gina
Aitken
Third
Player Photo
Rowena
Kerr
Second
Player Photo
Rachael
Halliday
Lead
Player Photo
Rachel
Hannen
Anderson


Delisle
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Sherry
Anderson
Third
Player Photo
Jessica
Hanson
Second
Player Photo
Krista
Fesser
Lead
Player Photo
Brie
Spilchen
Barber


Biggar
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brett
Barber
Third
Player Photo
Robyn
Despins
Second
Player Photo
Sherry
Just
Lead
No Photo
Rachel
Fritzler
Carey


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Chelsea
Carey
Third
Player Photo
Amy
Nixon
Second
Player Photo
Jocelyn
Peterman
Lead
Player Photo
Laine
Peters
Chyz



Alberta

Skip
Player Photo
Nadine
Chyz
Third
Player Photo
Heather
Jensen
Second
Player Photo
Rebecca
Konschuh
Lead
Player Photo
Heather
Rogers
Driendl


Fuessen
Germany

Skip
Player Photo
Daniela
Driendl
Third
Player Photo
Analena
Jentsch
Second
Player Photo
Josephine
Obermann
Lead
Player Photo
Pia-Lisa
Scholl
Eberle


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Chantelle
Eberle
Third
Player Photo
Kristie
Moore
Second
Player Photo
Larisa
Murray
Lead
Player Photo
Debbie
Lozinski
Englot


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Michelle
Englot
Third
Player Photo
Kate
Cameron
Second
Player Photo
Leslie
Wilson-Westcott
Lead
Player Photo
Raunora
Westcott
Fujisawa


Kitami
Japan

Skip
Player Photo
Satsuki
Fujisawa
Third
Player Photo
Chinami
Yoshida
Second
Player Photo
Yuumi
Suzuki
Lead
Player Photo
Yurika
Yoshida
Kaufman



Alberta

Fourth
Player Photo
Jessie
Hunkin
Skip
Player Photo
Nicky
Kaufman
Second
No Photo
Lynnelle
Mahe
Lead
No Photo
Kim
Curtin
Kleibrink


Okotoks
Alberta

Skip
Player Photo
Shannon
Kleibrink
Third
Player Photo
Lisa
Eyamie
Second
Player Photo
Sarah
Wilkes
Lead
Player Photo
Alison
Kotylak
Lawton


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Stefanie
Lawton
Third
Player Photo
Beth
Iskiw
Second
Player Photo
Sherri
Singler
Lead
Player Photo
Jessica
Iles
Muirhead


Perth
Scotland

Skip
Player Photo
Eve
Muirhead
Third
Player Photo
Kelly
Schafer
Second
Player Photo
Vicki
Adams
Lead
Player Photo
Lauren
Gray
Ramsay


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Third
Player Photo
Brittany
Tran
Second
Player Photo
Jody
McNabb
Lead
Player Photo
Claire
Tully
Rocque


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Kelsey
Rocque
Third
Player Photo
Laura
Crocker
Second
Player Photo
Taylor
McDonald
Lead
Player Photo
Jen
Gates
Sauder


Spruce Grove
Alberta

Skip
Player Photo
Bobbie
Sauder
Third
Player Photo
Tiffany
Steuber
Second
No Photo
Lisa
Miller
Lead
No Photo
Cindy
Westgard
Scheidegger


Lethbridge
Alberta

Skip
Player Photo
Casey
Scheidegger
Third
Player Photo
Cary-Anne
McTaggart
Second
Player Photo
Jessie
Scheidegger
Lead
Player Photo
Stephanie
Enright
Schmiemann


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Danielle
Schmiemann
Third
Player Photo
Erica
Ortt
Second
Player Photo
Taylore
Theroux
Lead
Player Photo
Holly
Jamieson
Scott


Edmonton
Alberta

Skip
No Photo
Holly
Scott
Third
Player Photo
Megan
Anderson
Second
No Photo
Tara
Lamoureux
Lead
Player Photo
Trina
Ball
Silvernagle


North Battleford
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Robyn
Silvernagle
Third
Player Photo
Dayna
Demers
Second
Player Photo
Cristina
Goertzen
Lead
Player Photo
Kara
Thevenot
Sweeting


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Val
Sweeting
Third
Player Photo
Lori
Olson-Johns
Second
Player Photo
Dana
Ferguson
Lead
Player Photo
Rachel
Brown
Virtue


Lethbridge
Alberta

Skip
Player Photo
Kalynn
Virtue
Third
Player Photo
Shana
Snell
Second
No Photo
Amanda
Craigie
Lead
No Photo
Kaitlin
Stubbs
Wang


HARBIN
China

Skip
Player Photo
Bingyu
Wang
Third
Player Photo
Yan
Zhou
Second
Player Photo
Jinli
Liu
Lead
Player Photo
Ying
Yang
Zheng


HARBIN
China

Skip
No Photo
Chunmei
Zheng
Third
Player Photo
Jie
Mei
Second
No Photo
Yi Wei
Fu
Lead
Player Photo
Ying
Yang

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑