Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 6th
Dieckelt
Plett 6th
Shannon
Minshull 6th
Molberg
Northwood 6th
Johnston
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch 3rd
Thomas
Whittmire 3rd
Matter
Burton 3rd
Donaldson
Fleger 2nd
Whitbread
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- B Event

Oct 7 - 10, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Nicky Kaufman

Kayla Skrlik
D5 - Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [39]

Sherry Anderson

D3 - Fri 5:15pm
Loser to 59
SCORES
  [31]

Sherry Anderson
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 71
SCORES
  [47]

Michelle Englot

Sherry Anderson
Michelle Englot

Jolene Campbell
D9 - Sun 9:00am
Loser to 76
SCORES
  [53]
Jolene Campbell

Kalynn Park
D5 - Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [40]

Jolene Campbell

D3 - Fri 5:15pm
Loser to 59
SCORES
  [32]

Kalynn Park
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 72
SCORES
  [48]

Jolene Campbell

Satsuki Fujisawa
Chelsea Carey

Jodi Marthaller
D10 - Sun 12:45pm
Loser to 79
SCORES
  [57]

Selena Sturmay
D5 - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [41]

Bingyu Wang
Qualifier

D3 - Fri 5:15pm
Loser to 60
SCORES
  [33]

Bingyu Wang

Bingyu Wang
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 69
SCORES
  [49]
Jennifer Jones

Jennifer Jones
D9 - Sun 9:00am
Loser to 77
SCORES
  [54]

Jennifer Jones

Nancy Martin
D5 - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [42]

Jennifer Jones

D3 - Fri 5:15pm
Loser to 60
SCORES
  [34]

Nancy Martin
Val Sweeting

Brett Barber

Stefanie Lawton

Suji Kim
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 70
SCORES
  [43]

Suji Kim

D4 - Fri 9:00pm
Loser to 63
SCORES
  [35]

Suji Kim
D8 - Sat 8:15pm
Loser to 65
SCORES
  [50]

Min Ji Kim

Nadine Scotland
Min Ji Kim

Cathy Overton-Clapham
D10 - Sun 12:45pm
Loser to 75
SCORES
  [55]
Casey Scheidegger

Jie Mei
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 70
SCORES
  [44]

Casey Scheidegger

D4 - Fri 9:00pm
Loser to 63
SCORES
  [36]

Casey Scheidegger
D8 - Sat 8:15pm
Loser to 66
SCORES
  [51]

Casey Scheidegger

Casey Scheidegger
Tori Koana

Shannon Kleibrink
D11 - Sun 4:30pm
Loser to 82
SCORES
  [58]

Geri-Lynn Ramsay
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 62
SCORES
  [45]

Briane Meilleur
Qualifier

D4 - Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [37]

Briane Meilleur

Briane Meilleur
D8 - Sat 8:15pm
Loser to 68
SCORES
  [52]
Briane Meilleur

Un-Chi Gim
D10 - Sun 12:45pm
Loser to 74
SCORES
  [56]

Shannon Birchard

Kerri Einarson
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 62
SCORES
  [46]

Kerri Einarson

D4 - Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [38]

Kerri Einarson
Shannon Birchard

Chantelle Eberle

Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 6th
Dieckelt
Plett 6th
Shannon
Minshull 6th
Molberg
Northwood 6th
Johnston
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch 3rd
Thomas
Whittmire 3rd
Matter
Burton 3rd
Donaldson
Fleger 2nd
Whitbread
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑