Curling Scores

W: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm GMT
Bass 6th
Young  Watch Live Curling!
Mitchell 7th
Henderson  Watch Live Curling!
Morrison 6th
Farmer  Watch Live Curling!
Blair 6th
Barr  Watch Live Curling!
M: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Tue, Feb 7 -- 8:00am MT
Sobering Final
Shuster 10  (6) Watch Live Curling!
Dropkin 10th
Sampson  Watch Live Curling!
Casper 10th
Ruohonen  Watch Live Curling!
Smith Final
Dunnam (7) Watch Live Curling!
M: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Tue, Feb 7 -- 12:00pm GMT
Whyte 10  Final
Strawhorn (9) Watch Live Curling!
Bryce Final
R.Craik (9) Watch Live Curling!
J.Craik Final
Mouat (10) Watch Live Curling!
Waddell Final
Carson (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Mon, Feb 6 -- 7:00pm MT
Bear Final
McMakin (9) Watch Live Curling!
Anderson Final
Scheel (10) Watch Live Curling!
Workin Final
Strouse (9) Watch Live Curling!
Rhyme Final
Peterson (8) Watch Live Curling!
M: SaskTel Tankard
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 3:00pm CT
Knapp Final
Laycock (10) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 1:00am ET
Fujisawa Final
Kanai (9)
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 4 -- 7:00pm ET
Yanagisawa Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
D: PhysiGO Mobile Service East St. Paul Mixed Doubles
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:30pm CT
Walt/Walt Final
McKe/Dunl (8)
D: Goldline Mixed Doubles Trois-Rivieres
Trois Rivieres, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 4:15pm ET
Adam/Robi Final
St-G/Asse (8)
Gagn/Mori Final
Powe/Saun (1)
Gerb/Caie 11  Final
Bill/Sima (8)
M: Northwest Territories Mens Championship
Fort Smith, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 10:00am MT
Koe 11  Final
Skauge (7)
W: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 8:00am ET
Wrana Final
Hasselborg (8)
M: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:00pm CET
Eriksson Final
Landelius (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Capital Curling Fall Open -- Round-Robin

Sep 22 - 25, 2016
Pool A
Marc Bourguinon
Ottawa, ON
1.000  0-0  3-0  1-0  0-0  0-0 
Justin Chubaty
Ottawa, ON
0.333  0-2  1-0  0-1  0-0  0-1 
Cassandra Lewin
Ottawa, ON
0.333  1-2  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ben Miskew
Ottawa, ON
0.333  0-1  1-1  1-1  1-0  0-0 
Pool B
Mario Deschatelets
Buckingham, QC
1.000  1-0  2-0  0-0  0-0  0-0 
Allen McGuire
Ottawa, ON
0.667  1-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Charlene Sobering
Ottawa, ON
0.333  1-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Roger Bertrand
Buckingham, QC
0.000  0-2  0-1  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Samantha Peters
Ottawa, ON
1.000  1-0  2-0  1-0  0-0  0-0 
Stephen Watson
Ottawa, ON
0.667  0-1  2-0  0-0  0-0  0-0 
Steve Lord
Ottawa, ON
0.333  1-2  0-0  1-0  0-0  0-0 
Sierra Sutherland
Ottawa, ON
0.000  0-1  0-2  0-2  0-0  0-0 
Pool D
Steeve Gagnon
Montreal, QC
0.667  2-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Steve Holdaway
Montreal, QC
0.667  1-1  1-0  1-0  0-0  0-0 
Celeste Bellefeuille
Ottawa, ON
0.333  1-1  0-1  1-2  0-0  0-0 
Roxane Perron
Quebec, QC
0.333  0-0  1-2  0-1  0-0  0-0 
Pool E
Marc-Andre Chartrand
Rouyn-Noranda, QC
0.667  2-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Alan Mitchell
Montreal, QC
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Stephane Michaud
Trois-Rivieres, QC
0.333  1-2  0-0  1-1  0-0  0-0 
Martin Patry
Buckingham, QC
0.333  0-0  1-2  1-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 22, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Marc Bourguinon Ben Miskew 7-6    Final (8)
4 Cassandra Lewin Justin Chubaty 3-6    Final (7)
Thu, Sep 22, 16 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Roger Bertrand Allen McGuire 5-9    Final (8)
2 Steve Lord Sierra Sutherland 9-8    Final (8)
3 Mario Deschatelets Charlene Sobering 6-3    Final (8)
4 Samantha Peters Stephen Watson 10-0    Final (6)
Thu, Sep 22, 16 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Marc Bourguinon Justin Chubaty 7-5    Final (8)
3 Ben Miskew Cassandra Lewin 2-9    Final (7)
Fri, Sep 23, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Steve Lord Stephen Watson 5-7    Final (7)
2 Roger Bertrand Charlene Sobering 4-6    Final (7)
3 Sierra Sutherland Samantha Peters 5-6    Final (7)
4 Allen McGuire Mario Deschatelets 4-7    Final (8)
Fri, Sep 23, 16 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Stephane Michaud Martin Patry 3-4    Final (8)
2 Steeve Gagnon Steve Holdaway 5-7    Final (8)
3 Alan Mitchell Marc-Andre Chartrand 4-7    Final (7)
4 Roxane Perron Celeste Bellefeuille 6-7    Final (8)
Fri, Sep 23, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Cassandra Lewin Marc Bourguinon 2-9    Final (5)
4 Justin Chubaty Ben Miskew 6-7    Final (EE)
Fri, Sep 23, 16 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Celeste Bellefeuille Steeve Gagnon 6-7    Final (8)
2 Marc-Andre Chartrand Stephane Michaud 3-4    Final (8)
3 Steve Holdaway Roxane Perron 3-6    Final (7)
4 Martin Patry Alan Mitchell 2-6    Final (7)
Sat, Sep 24, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Allen McGuire Charlene Sobering 7-1    Final (4)
4 Roger Bertrand Mario Deschatelets 3-7    Final (8)
Sat, Sep 24, 16 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Stephane Michaud Alan Mitchell 4-6    Final (7)
2 Steve Holdaway Celeste Bellefeuille 5-4    Final (8)
3 Martin Patry Marc-Andre Chartrand 3-7    Final (7)
4 Steeve Gagnon Roxane Perron 7-4    Final (7)
Sat, Sep 24, 16 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Steve Lord Samantha Peters 5-7    Final (7)
4 Sierra Sutherland Stephen Watson 3-8    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm GMT
Bass 6th
Young  Watch Live Curling!
Mitchell 7th
Henderson  Watch Live Curling!
Morrison 6th
Farmer  Watch Live Curling!
Blair 6th
Barr  Watch Live Curling!
M: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Tue, Feb 7 -- 8:00am MT
Sobering Final
Shuster 10  (6) Watch Live Curling!
Dropkin 10th
Sampson  Watch Live Curling!
Casper 10th
Ruohonen  Watch Live Curling!
Smith Final
Dunnam (7) Watch Live Curling!
M: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Tue, Feb 7 -- 12:00pm GMT
Whyte 10  Final
Strawhorn (9) Watch Live Curling!
Bryce Final
R.Craik (9) Watch Live Curling!
J.Craik Final
Mouat (10) Watch Live Curling!
Waddell Final
Carson (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Mon, Feb 6 -- 7:00pm MT
Bear Final
McMakin (9) Watch Live Curling!
Anderson Final
Scheel (10) Watch Live Curling!
Workin Final
Strouse (9) Watch Live Curling!
Rhyme Final
Peterson (8) Watch Live Curling!
M: SaskTel Tankard
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 3:00pm CT
Knapp Final
Laycock (10) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 12:00am CT
Fujisawa Final
Kanai (9)
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 4 -- 7:00pm ET
Yanagisawa Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
D: Goldline Mixed Doubles Trois-Rivieres
Trois Rivieres, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 4:15pm ET
Adam/Robi Final
St-G/Asse (8)
Gagn/Mori Final
Powe/Saun (1)
Gerb/Caie 11  Final
Bill/Sima (8)
M: Northwest Territories Mens Championship
Fort Smith, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 10:00am MT
Koe 11  Final
Skauge (7)
W: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 8:00am ET
Wrana Final
Hasselborg (8)
M: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:00pm CET
Eriksson Final
Landelius (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Kerri Einarson will begin its pursuit for a record-tying fourth consecutive title against Quebec's Team Laurie St-Georges on Feb.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑