World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M9 -- Thu, Nov 21 -- 9:00am CET
GER Final
DEN (9)
ENG Final
RUS (9)
SCO Final
SWE (9)
NOR Final
NED (10)
ITA Final
SUI (EE)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN 9th
EST 10 
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN 10th
LTU
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- A Event

Oct 7 - 10, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Val Sweeting
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Val Sweeting
Kayla Skrlik
Un-Chi Gim
3
Fri 5:15pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Val Sweeting
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Un-Chi Gim
Sherry Anderson
Satsuki Fujisawa
5
Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Val Sweeting
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Tori Koana
Tori Koana
Tori Koana
Shannon Kleibrink
3
Fri 5:15pm
Loser to 45
SCORES
  [18]
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Shannon Kleibrink
Kalynn Park
Chelsea Carey
7
Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Chelsea Carey
Qualifier
Selena Sturmay
Bingyu Wang
3
Fri 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Chelsea Carey
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Cathy Overton-Clapham
Cathy Overton-Clapham
Allison Flaxey
Allison Flaxey
5
Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES
  [26]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Allison Flaxey
Nancy Martin
Allison Flaxey
Stefanie Lawton
3
Fri 5:15pm
Loser to 43
SCORES
  [20]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Stefanie Lawton
Brett Barber
Jennifer Jones
2
Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Jennifer Jones
Suji Kim
Shannon Birchard
4
Fri 9:00pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Shannon Birchard
2
Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Shannon Birchard
Nadine Scotland
Michelle Englot
6
Sat 12:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Shannon Birchard
2
Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Michelle Englot
Jie Mei
Michelle Englot
Casey Scheidegger
4
Fri 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]
2
Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Jodi Marthaller
Jodi Marthaller
Kelsey Rocque
8
Sat 8:15pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
2
Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Kelsey Rocque
Qualifier
Geri-Lynn Ramsay
Jolene Campbell
4
Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Kelsey Rocque
2
Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Jolene Campbell
Briane Meilleur
Kelsey Rocque
Kerri Einarson
6
Sat 12:45pm
Loser to 50
SCORES
  [28]
2
Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Min Ji Kim
Min Ji Kim
Min Ji Kim
Chantelle Eberle
4
Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [24]
2
Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Nicky Kaufman
Nicky Kaufman

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M9 -- Thu, Nov 21 -- 9:00am CET
GER Final
DEN (9)
ENG Final
RUS (9)
SCO Final
SWE (9)
NOR Final
NED (10)
ITA Final
SUI (EE)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN 9th
EST 10 
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN 10th
LTU
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑