World Curling Report

Curling Scores

J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Sep 19 -- 5:00pm ET
Ballard Final
Reed (7)
Deane Final
Chang (7)
Reimer Final
McCrady (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 19 -- 7:00pm PT
Smeed 6th
Coles-Lyster
W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Sep 19 -- 7:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (8)
Mueller Final
Rieder (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 19 -- 4:00pm CET
Walstad Final
Ulsrud (8)
Vintervold Final
Wibe (8)
Braenden Final
Mesloe (7)
Borgersen Final
Hostmaelingen (7)
Sommervold 11  Final
Eggen (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Atkins Curling Supplies Classic -- A Event

Oct 12 - 15, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Dennis Bohn

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Trevor Loreth

Trevor Loreth

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Trevor Loreth

Daniel Birchard

Tyler Drews

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Tyler Drews

D6 - Sat 8:00pm
Loser to 24
SCORES
  [13]

Ty Dilello
Qualifier

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 16
SCORES
  [3]
Ty Dilello

Corey Chambers

JT Ryan

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
JT Ryan

JT Ryan

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 16
SCORES
  [4]
Steen Sigurdson

Sean Grassie

D2 - Fri 9:00pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
Sean Grassie

Joshua Friesen

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Sean Grassie

Riley Smith

Shane Vollman

D2 - Fri 9:00pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Shane Vollman

D6 - Sat 8:00pm
Loser to 23
SCORES
  [14]

David Bohn
Qualifier

D2 - Fri 9:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
David Bohn

Steve Irwin

David Bohn

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Jordan Smith

Rob Atkins

D2 - Fri 9:00pm
Loser to 18
SCORES
  [8]
Rob Atkins

Curling Scores

J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Sep 19 -- 5:00pm ET
Ballard Final
Reed (7)
Deane Final
Chang (7)
Reimer Final
McCrady (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 19 -- 7:00pm PT
Smeed 6th
Coles-Lyster
W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Sep 19 -- 7:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (8)
Mueller Final
Rieder (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 19 -- 4:00pm CET
Walstad Final
Ulsrud (8)
Vintervold Final
Wibe (8)
Braenden Final
Mesloe (7)
Borgersen Final
Hostmaelingen (7)
Sommervold 11  Final
Eggen (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Ulsrud Returns With Familiar Face

Ulsrud Returns With Familiar Face

Thomas Ulsrud (photo by Celine Stucki / WCF) reunited this season with Torger Nergaard, competing this weekend at opening Norway Cup event.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑