Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 8th
Cheung
Kiist 9th
Perozak
Wipf Final
Davies (6)
Chung 8th
Wright
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 2nd
McEachren
Schut 2nd
Weagle
MacIsaac 3rd
Strang
Mosher 2nd
Snow
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- A Event

Jan 8 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Kevin Koe

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Kevin Koe

Rylan Kleiter

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Peter De Cruz

Brad Jacobs

Peter De Cruz

D3 - Wed 11:30am
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Peter De Cruz

D7 - Thu 11:30am
Loser to 24
SCORES
  [13]

Brendan Bottcher
Qualifier

D2 - Wed 8:00am
Loser to 16
SCORES
  [3]
Brendan Bottcher

Reid Carruthers

Brendan Bottcher

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Matt Dunstone

Matt Dunstone

D3 - Wed 11:30am
Loser to 16
SCORES
  [4]
Braden Calvert

John Epping

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
John Epping

Kirk Muyres

D4 - Wed 3:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Bruce Mouat

Bruce Mouat

Bruce Mouat

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Scott McDonald

D7 - Thu 11:30am
Loser to 23
SCORES
  [14]

Niklas Edin
Qualifier

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
Niklas Edin

Jason Gunnlaugson

Glenn Howard

D4 - Wed 3:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Glenn Howard

Glenn Howard

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [8]
Brad Gushue

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 8th
Cheung
Kiist 9th
Perozak
Wipf Final
Davies (6)
Chung 8th
Wright
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 2nd
McEachren
Schut 2nd
Weagle
MacIsaac 3rd
Strang
Mosher 2nd
Snow
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑