World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson 3rd
McEwen
Paterson 3rd
McEwen
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle Final
Tirinzoni (8)
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle Final
Tirinzoni (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 14 -- 11:00am GMT
Hess 8th
McNay
Reed Final
Lottenbach (4)
Gallacher 8th
Carson
Craik 9th
Muirhead
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser  
Naugler  
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm MT
Baska Final
CCHS Boys 12  (7)
Hayman Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton Final
Dunkle (7)
Lozinsky Final
Cramer (EE)
Lis Final
Cheung (7)
Sawiak Final
Gau (7)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm ET
Tuma Final
Harvey (7)
Grabowski Final
Scheibach (7)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Normandeau Final
Viau (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- Teams

Jan 8 - 13, 2019
Bottcher


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Brendan
Bottcher
Third
Player Photo
Darren
Moulding
Second
Player Photo
Bradley
Thiessen
Lead
Player Photo
Karrick
Martin
Calvert


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Braden
Calvert
Third
Player Photo
Kyle
Kurz
Second
Player Photo
Ian
McMillan
Lead
Player Photo
Robbie
Gordon
Carruthers


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Reid
Carruthers
Third
Player Photo
Mike
McEwen
Second
Player Photo
Derek
Samagalski
Lead
Player Photo
Colin
Hodgson
De Cruz


Geneve
Switzerland

Fourth
Player Photo
Benoit
Schwarz
Third
Player Photo
Sven
Michel
Skip
Player Photo
Peter
De Cruz
Lead
Player Photo
Valentin
Tanner
Dunstone


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Matt
Dunstone
Third
Player Photo
Braeden
Moskowy
Second
Player Photo
Catlin
Schneider
Lead
Player Photo
Dustin
Kidby
Edin


Karlstad
Sweden

Skip
Player Photo
Niklas
Edin
Third
Player Photo
Oskar
Eriksson
Second
Player Photo
Rasmus
Wrana
Lead
Player Photo
Christoffer
Sundgren
Epping


Toronto
Ontario

Skip
Player Photo
John
Epping
Third
Player Photo
Mathew
Camm
Second
Player Photo
Brent
Laing
Lead
Player Photo
Craig
Savill
Gunnlaugson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Jason
Gunnlaugson
Third
Player Photo
Alex
Forrest
Second
Player Photo
Denni
Neufeld
Lead
Player Photo
Connor
Njegovan
Gushue


St. John's
Newfoundland / Labrador

Skip
Player Photo
Brad
Gushue
Third
Player Photo
Mark
Nichols
Second
Player Photo
Brett
Gallant
Lead
Player Photo
Geoff
Walker
Howard


Penetanguishe
Ontario

Skip
Player Photo
Glenn
Howard
Third
Player Photo
Scott
Howard
Second
Player Photo
David
Mathers
Lead
Player Photo
Tim
March
Jacobs


Sault Ste Marie
Northern Ontario

Skip
Player Photo
Brad
Jacobs
Third
Player Photo
Ryan
Fry
Second
Player Photo
E.J.
Harnden
Lead
Player Photo
Ryan
Harnden
Kleiter


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Rylan
Kleiter
Third
Player Photo
Trevor
Johnson
Second
Player Photo
Joshua
Mattern
Lead
Player Photo
Matthieu
Taillon
Koe


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Kevin
Koe
Third
Player Photo
B.J.
Neufeld
Second
Player Photo
Colton
Flasch
Lead
Player Photo
Ben
Hebert
McDonald


Kingston
Ontario

Skip
Player Photo
Scott
McDonald
Third
Player Photo
Jonathan
Beuk
Second
Player Photo
Wesley
Forget
Lead
Player Photo
Scott
Chadwick
Mouat


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Bruce
Mouat
Third
Player Photo
Grant
Hardie
Second
Player Photo
Bobby
Lammie
Lead
Player Photo
Hammy
McMillan Jr.
Muyres


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kirk
Muyres
Third
Player Photo
Kevin
Marsh
Second
Player Photo
Daniel
Marsh
Lead
Player Photo
Trent
Knapp

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson 3rd
McEwen
Paterson 3rd
McEwen
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle Final
Tirinzoni (8)
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle Final
Tirinzoni (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 8:00am NT
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 4:15am NT
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 14 -- 11:00am GMT
Hess 8th
McNay
Reed Final
Lottenbach (4)
Gallacher 8th
Carson
Craik 9th
Muirhead
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser  
Naugler  
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm MT
Baska Final
CCHS Boys 12  (7)
Hayman Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton Final
Dunkle (7)
Lozinsky Final
Cramer (EE)
Lis Final
Cheung (7)
Sawiak Final
Gau (7)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm ET
Tuma Final
Harvey (7)
Grabowski Final
Scheibach (7)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Normandeau Final
Viau (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑