Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

King Cash Spiel -- Round-Robin

Sep 14 - 17, 2018
Pool A
Josh Barry
Vancouver, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew Blandford
Victoria, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cody Tanaka
Richmond, BC
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jason Peckham
Maple Ridge , BC
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lyle Sieg
Seattle, WA
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rob Dennis
Richmond, BC
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Sean Geall
Kelowna, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tyler Tardi
Langley, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Daniel Wenzek
Langley, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Adam Cseke
Penticton, BC
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stephen Schneider
Vancouver, BC
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brayden Carpenter
New Westminster, BC
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 14, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Sean Geall Josh Barry 8-6    Final (8)
2 Jason Peckham Matthew Blandford 6-7    Final (EE)
3 Rob Dennis Lyle Sieg 2-5    Final (8)
4 Daniel Wenzek Tyler Tardi 7-6    Final (EE)
5 Stephen Schneider Adam Cseke 2-5    Final (7)
6 Brayden Carpenter Cody Tanaka 6-10    Final (8)
Fri, Sep 14, 18 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Matthew Blandford Lyle Sieg 6-4    Final (7)
2 Josh Barry Rob Dennis 6-4    Final (8)
3 Sean Geall Jason Peckham 10-8    Final (EE)
4 Adam Cseke Cody Tanaka 7-4    Final (7)
5 Tyler Tardi Brayden Carpenter 5-4    Final (8)
6 Daniel Wenzek Stephen Schneider 7-6    Final (EE)
Sat, Sep 15, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Daniel Wenzek Adam Cseke 5-7    Final (8)
2 Tyler Tardi Cody Tanaka 6-3    Final (7)
3 Stephen Schneider Brayden Carpenter 6-5    Final (8)
4 Sean Geall Matthew Blandford 3-8    Final (7)
5 Josh Barry Lyle Sieg 6-1    Final (5)
6 Jason Peckham Rob Dennis 6-3    Final (8)
Sat, Sep 15, 18 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Stephen Schneider Cody Tanaka 4-5    Final (EE)
2 Daniel Wenzek Brayden Carpenter 7-1    Final (5)
3 Tyler Tardi Adam Cseke 6-0    Final (6)
4 Jason Peckham Lyle Sieg 9-0    Final (2)
5 Sean Geall Rob Dennis 7-2    Final (4)
6 Josh Barry Matthew Blandford 8-3    Final (7)
Sat, Sep 15, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Sean Geall Lyle Sieg 7-1    Final (4)
2 Josh Barry Jason Peckham 7-3    Final (7)
3 Matthew Blandford Rob Dennis 6-5    Final (8)
4 Daniel Wenzek Cody Tanaka 5-3    Extra
5 Tyler Tardi Stephen Schneider 10-0    Final (2)
6 Adam Cseke Brayden Carpenter 6-4    Final (7)
Sun, Sep 16, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Adam Cseke Daniel Wenzek 5-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑