Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 6th
McEachren
Schut 5th
Weagle
MacIsaac 6th
Strang
Mosher 6th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Tallinn Ladies International Challenger -- Playoffs

Sep 28 - 30, 2018
Times shown as Eastern European Time (EET)

Dorottya Palancsa

Oona Kauste
SF-S:B - Sun 11:30am
Loser to 8
SCORES
  [5]
Maile Molder

QF-S:C - Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [2]

Maile Molder

Marta Szeliga-Frynia

Miia Turto
CF-S:C - Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [7]
Ursi Hegner

QF-S:A - Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [3]

Ursi Hegner
Champion

Ursi Hegner

Ursi Hegner

Maile Molder
SF-S:E - Sun 11:30am
Loser to 8
SCORES
  [6]

QF-S:D - Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [4]

Oona Kauste

Vlada Rumyanceva

Oona Kauste

CF-S:D - Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [8]

Oona Kauste

Dorottya Palancsa
3rd Place Winner

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 6th
McEachren
Schut 5th
Weagle
MacIsaac 6th
Strang
Mosher 6th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑