World Curling Report

Curling Scores

M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Fournier 2nd
Bedard
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 6:00pm ET
Comeau 10th
Quillian
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Thompson 9th
Stevens
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Jones 8th
Brothers
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PG3v4 -- Sat, Jan 25 -- 1:00pm MT
Hilker 11  Final
Kaufman (EE)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 25 -- 3:00pm CT
Holland Final
Tisdale (8)
Williamson Final
Selzer (8)
Fleming Final
Howard 10  (9)
Streifel Final
Schneider (8)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Verreault 2nd
Girard
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Craik Final
Gallacher (9)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Farmer 10  Final
Davie (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Robertson  
Schommer  
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Schultz  
Holt  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 4 - 7, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Steffen Walstad
D1 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [1]
Steffen Walstad
Noe Traub
Jan Hess
D4 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Jan Hess
D1 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [2]
Jan Hess
German Doronin
Klaudius Harsch
D6 - Fri 5:45pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Niklas Edin
D1 - Thu 5:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]
Niklas Edin
Niklas Edin
Niklas Edin
Lukas Klima
D4 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [18]
D2 - Thu 8:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
Lukas Klima
Simon Gempeler
David Sik
D9 - Sat 11:00am
Loser to 55
SCORES
  [29]
D2 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
David Sik
Qualifier
Glen Muirhead
Marc Pfister
D4 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [19]
David Sik
D2 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [6]
Marc Pfister
Alexander Baumann
Thomas Ulsrud
Joel Retornaz
D6 - Fri 5:45pm
Loser to 52
SCORES
  [26]
D2 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]
Joel Retornaz
Lucien Lottenbach
Thomas Ulsrud
Thomas Ulsrud
D4 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [20]
D2 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]
Thomas Ulsrud
Michael Mueller
Alexey Timofeev
D3 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Alexey Timofeev
Timo Daniel
Vincent Huguelet
D5 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Alexey Timofeev
D3 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Rolf Bruggmann
Rolf Bruggmann
Jaap van Dorp
D7 - Fri 8:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Alexey Timofeev
D3 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Yannick Schwaller
Yannick Schwaller
Yannick Schwaller
Andrin Schnider
D5 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [22]
D3 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Ross Paterson
Ross Paterson
Peter De Cruz
D9 - Sat 11:00am
Loser to 54
SCORES
  [30]
D3 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Peter De Cruz
Qualifier
Sebastian Wunderer
Amos Mosaner
D5 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Peter De Cruz
D3 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Amos Mosaner
Sergio Vez
Peter De Cruz
Magnus Ramsfjell
D7 - Fri 8:45pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
D3 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Magnus Ramsfjell
Marco Hoesli
Bruce Mouat
Krystof Tabery
D5 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [24]
D3 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Bruce Mouat
Bruce Mouat

Curling Scores

M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Fournier 2nd
Bedard
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 6:00pm ET
Comeau 10th
Quillian
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Thompson 9th
Stevens
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Jones 8th
Brothers
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PG3v4 -- Sat, Jan 25 -- 1:00pm MT
Hilker 11  Final
Kaufman (EE)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 25 -- 3:00pm CT
Holland Final
Tisdale (8)
Williamson Final
Selzer (8)
Fleming Final
Howard 10  (9)
Streifel Final
Schneider (8)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Verreault 2nd
Girard
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Craik Final
Gallacher (9)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Farmer 10  Final
Davie (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Robertson  
Schommer  
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Schultz  
Holt  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑