World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Feb 16 -- 5:30pm AT
Tracy Final
Forsythe (7)
Campbell Final
Evans 13  (6)
Wynter Final
Paterson (7)
Gaines Final
Price (7)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Feb 16 -- 1:30pm ET
Johnston Final
Pugsley (8)
Stewart Final
Leblanc (7)
Boyle Final
Porter (7)
Roberts Final
Groom (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Zou wins 2019 Black Diamond / High River Cash

Nov 22 - 24, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Nov 24 -- 4:00pm MT
Harty Final
Quiang (8)
Mountain Time (MT)
Medford Final
Kanda (8)
Mountain Time (MT)

 
Final Ranking    
Team Prize (CDN) Points
1.   Qiang Zou $3,800  16.871 
2.   Jeremy Harty $2,400  12.372 
3.   Rob Johnson $1,800  9.560 
3.   Scott Egger $1,800  9.560 
6.   Terry Meek $1,000  6.749 
6.   Jamie King $1,000  6.749 
6.   Sean O'Connor $1,000  6.749 
6.   Shi Haochen $1,000  6.749 
View Full Standings

Event Information
Purse Breakdown: 1st: $3,800 2nd: $2,400 3/4: $1,800 5-8: $1,000 Consolation: $1,400/$800
 
 
Location
Black Diamond / High River, Alberta
 
Contact
Mike Libbus
P: 403-554-6994

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Feb 16 -- 5:30pm AT
Tracy Final
Forsythe (7)
Campbell Final
Evans 13  (6)
Wynter Final
Paterson (7)
Gaines Final
Price (7)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Feb 16 -- 1:30pm ET
Johnston Final
Pugsley (8)
Stewart Final
Leblanc (7)
Boyle Final
Porter (7)
Roberts Final
Groom (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑